Меню сайту
УВАГА!!!!
УВАГА !!! САІТ БІЛШЕ НЕ ВИКОРИСТОВУЄТСЯ І БУДЕ ВИДАЛЕНИЙ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ
БК с.Підлісся
 Село Підлісся лежить на лівому березі річки Бистриці – Солотвинської за 8 км від Івано-Франківська і належить до Тисменицького району, Івано-Франківської області. Перша письмова згадка вважається 1454р. Тоді село називалося Пациків.
 В 1964 році село перейменували на Підлісся і адміністративно прилучили до сільської ради с. Загвіздя. В селі є різні установи соцкультпобуту,  в тому числі і Будинок культури. До 1997 року  Будинок культури рахувався як клуб, а з 1998 року його реорганізовано в Будинок культури.
 Будинок культури побудовано за кошти птахофабрики «Авангард», а 30 грудня 1973р. було його відкриття.
 На той час завідуючим клубом працював Ковтун Іван Васильович.
 З 1974 по 1981рр. – зав.клубом та зав.бібліотекою Джус Ольга Миколаївна;
 З 1981 по 1983рр. – Кучера Василь Іванович;
 З 1983 по даний час – Довбуш Олександра Миколаївна. 

 При Будинку культури працює 6 гуртків аматорського мистецтва:
- фольклорний колектив «Серпанок»;
- гурток художнього слова;
- танцювальний колектив;
- солісти, вокалісти та малі форми;
- вокальний ансамбль дівчат;
- народний аматорський вокальний ансамбль «Джерело».

Фольклорний колектив «Серпанок»
 Для того, щоб зберегти звичаї та обряди рідного села, прищепити любов до фольклористики, залучити молодь та всіх охочих до їх вивчення будинок культури збирає пісенну спадщину: пісні записані від жителів села, Різдвяні та новорічні віншування, вертепне дійство, обряд весілля, латканки, великодні гаївки. Даний матеріал використовувався для написання сценаріїв, в літературно – музичних композиціях та театралізованих дійствах.


 Фольклорним колективом зроблено новорічно – різдвяні віншування та колядки, вертеп з якими ходили по сільських оселях, а також привітали жителів села в церкві;  традиційно з року в рік проводяться Великодні гаївки, забави та ігри біля церкви.  На даний час колектив працює над збереженням та популяризацією надбань українського фольклору.










Художнє слово
 Без участі гуртка художнього слова не обходиться жодний масовий захід який проводиться в Будинку культури. Він є основою всіх запланованих свят. В репертуар включаються твори відомих авторів Т.Шевченка, М.Вороного, В.Симоненка, Л.Залізної, І.Франка, Л.Костенко, В.Стуса  та інших сучасних авторів; а також постановки з елементами фольклору, це новорічно – різдвяні віншування, вертепне дійство.  Колектив постійно працює над технікою сценічної мови, акторської майстерності та поповненням репертуару. 

Танцювальний колектив
 В своїй роботі Будинок культури не обмежується тільки вокально - пісенним жанром. Щоб надати мистецьким заходам різноманітність при Будинку культури працює танцювальний колектив «Усмішка».
 Репертуар колективу різноманітний: естрадно – спортивні, сюжетні танці, хореографічні композиції, гаївки з елементами танцю,  українські народні танці.
 Танцювальний колектив «Усмішка» протягом року прийняв активну участь в усіх масових заходах села, а також :
- в ХІХ – міжнародному фестивалі Естрадно – спортивного танцю ФЕСТ – 2010. м. Івано-Франківськ;
- Святковому концерті благодійної організації «Галицька веселка» «Роде наш красний» м. Івано-Франківськ;
- Дитячому фестивалі народної творчості «Таланти землі Галицької» м. Івано-Франківськ.









Вокально – хорове мистецтво
 На протязі року в процесі творчої діяльності при Будинку культури створено:
- вокальний ансамбль дівчат;
- солісти–вокалісти та малі форми, це 2 солістки, які виконували твори під фонограмний супровід «Рідна ти моя Україно» та «Квіти для мами» Ірини Якимів та «Котик», «Тато і мама» у виконанні Лілії Шнайдер, також були сформовані два дуети та тріо.





 Особливе місце в роботі Будинку культури займає народний аматорський вокальний ансамбль «Джерело», який здобув широке визнання серед жителів села і району, неодноразово приймав активну участь в районних та обласних оглядах – конкурсах, фестивалях, обласних святах, постійно виступає перед жителями села на всіх масових заходах, які проводяться в Будинку культури. Колективом зроблено запис в’язанок українських народних пісень на обласне радіо, а також є лауреатом Міжнародного фольклорного фестивалю «Коломийка - 2000» та стрілецької і повстанської пісні ім. Софії Галечко. 





Переглянути відео вокального ансамблю «Джерело»


 Робота Будинку культури проводилася не тільки заняттями репетицій гуртків аматорського мистецтва але спільно з бібліотекою розроблялися, складалися, опрацьовувалися сценарії свят, які знайшли своє концертно – сценічне втілення в масових заходах.




ФОТО З АРХІВУ

Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Серпанок"
Підліські вечорниці 1989р.



Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Серпанок"
Підліські гаївки. Фрагмент гаївки "Дубовая лавочка". 1989 р.



Народний фольклорно-етнографічний ансамбль "Серпанок"
Підліські гаївки. Фрагмент гаївки "Дубовая лавочка". 1989 р



Традиційний жіночий одяг с.Підлісся 1941-42 рр.



Традиційний одяг вінчання  с.Підлісся 1961



Традиційний одяг молоді с.Підлісся 1941-42 рр.



Традиційний чоловічий вертеп села Підлісся Тисменицького району 1970р.



УВАГА!!!!
УВАГА !!! САІТ БІЛШЕ НЕ ВИКОРИСТОВУЄТСЯ І БУДЕ ВИДАЛЕНИЙ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ
 
 
By Dmytro Postolovskyy © 2025