Меню сайту
УВАГА!!!!
УВАГА !!! САІТ БІЛШЕ НЕ ВИКОРИСТОВУЄТСЯ І БУДЕ ВИДАЛЕНИЙ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ
Головна » 2016 » Квітень » 11 » УКРАЇНСЬКІ ДЕРЕВ'ЯНІ ЦЕРКВИ КАРПАТ
14:05
УКРАЇНСЬКІ ДЕРЕВ'ЯНІ ЦЕРКВИ КАРПАТ

Українські дороги французького моряка

Жан-Пьер Дюран народився 1941 року у невеличкому містечку Понтонкс-сюр-Адур, що міститься на кордоні між Гасконью та Країною Басків. Батько його гасконець, працював на залізниці начальником вокзалу.  Мати з басків, була кравчинею. Дитиною Жан-П’єр відрізнявся великою самостійністю та цікавістю. До всього хотів сам дізнатися. Якось вирішив з’ясувати де починається веселка та пройшов по луках кілька кілометрів. Майстрував моделі літаків, що літали, сам зробив фотокамеру.

Одного разу вчителька у коледжі подарувала йому книжку про морські пригоди і це вирішило його долю. Після коледжу він одразу пішов до морської школи. На початку, звичайно, став військовим моряком. Але його вдача ніяк не пасувала до армійської дисціплини і коли дозволили обставини він звільнився. Це було у Марселі. Він йшов по порту із своєю моряцькою торбою за плечима та міркував на який корабель найнятися. І раптом побачив диво: чудовий корабель з великими вітрилами. На палубі працював якийсь моряк. Жан-П’єр запитав у нього де можна найнятися на такий корабель? Моряк йому відповів , що контора таких кораблів знаходиться у Канах. Вже за два тиждні Жан–П’єр був на кораблі під вітрилами. І почалися довгі подорожі. Перша подорож тривала майже п’ять років. Тільки моря (Середземне, Червоне) та порти. Країни він знав тільки по портах. Греція, Єгипет, Іорданія, Лівія... Але основне -  це було долання простору.

І коли пройшли роки, та корабель, на якому він працював, перестав мандрувати та робив лише невеличкі подорожі на близькі острови , подоланням простору для нього стали подорожі машиною. І вже не порти, а великі міста та маленькі села були на його шляху. Життя так склалося, що найбільше подорожей було на схід Європи, а метою їх була Україна. Але до України не дістанешься одразу. Треба проїхати спочатку усю центральну Європу.  Часто-густо він зупинявся на відпочинок у Словаччині, або Польщі. І несподіванно для себе відкрив, що всюди у цих країнах є українські церкви. Так почалася його нова пристрасть. Особливо він захопився дерев’яними церквами. Це захоплення триває вже 15 років. За цей час Жан-П’єр Дюран придбав багато книжок з цього питання та поставив собі за мету сфотографувати всі українські церкви за межами України. Так з’явилася велика колекція всіх українських церков Словаччини. Він затоваришував з українським письменником з Пряшова Іваном Яцканіним і той написав до всіх тих світлин тексти. Потім він розпочав таку ж роботу у Польщі  і Румунії. Частково то вже зроблено, але ще багато залишилось та є труднощі. Історія українських церков у Польщі трагічна. У зв’язку із сталінським переселенням народів українські церкви залишилися без господарів та в значній кількості загинули. Але все ж чимало вижило і зараз їх реставрують. Щодо Румунії, то там інші труднощі. Український декор, архітектура та строї на Буковині дуже близькі до румунських і важко відрізнити одне від одного. 

Нарешті Жан-Пьєр Дюран розпочав свою роботу в Україні. Сам він каже, що це для нього початок нового життя. На виставці у Івано-Франківську (а потім у Львові) дається добірка світлин з усіх країн, де працював автор, але, звичайно, мала частина всього маріалу. Це його дебют. Жан-П’єр Дюран висловлює подяку усім, хто йому сприяв у цій справі: письменнику Івану Яцканіну ( Словаччина),фотографу  Володимиру Базану (Париж), фоторгафу Ростиславу Кондрату (Івано-Франківськ), художнику Глібу Вишеславському (Київ), художниці Ірині Вишеславській за переклади та Вірі Гладковій за технічну роботу.

 

Переглядів: 682 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
УВАГА!!!!
УВАГА !!! САІТ БІЛШЕ НЕ ВИКОРИСТОВУЄТСЯ І БУДЕ ВИДАЛЕНИЙ НАЙБЛИЖЧИМ ЧАСОМ
 
 
By Dmytro Postolovskyy © 2024